Мистецтво традиції

Мистецтво традиції
Дата: 07.11.2019 - 29.02.2020

7 листопада у Музеї-квартирі художника Г.Синиці відкрилась нова експозиція, що об’єднала три види народної творчості, котрими свого часу особливо захоплювався видатний продовжувач традицій бойчукізму. Виставка присвячена Всеукраїнському дню працівників культури та майстрів народного мистецтва.

В залі гармонійно розмістились розписи і ткані та вишиті рушники, серед яких особливе місце належить рушникові авторства Ганни Верес. Ця відома українська ткаля, лауреатка премії ім. Т.Шевченка у середині минулого століття тісно співпрацювала з Григорієм Івановичем Синицею, що, беззаперечно, мало вплив на її самобутню творчість. Експозицію доповнюють 29 робіт самчиківського розпису, створених відомою криворізькою майстринею Світланою Черв’яковою та її учнями.

Цей сучасний вид народного розпису на традиційній основі візуально і технічно дуже відрізняється від старовинних широко відомих українських народних розписів – петриківського, яворівського, косівського чи опішнянського. Він має цікавий яскравий колорит, простий, але виразний малюнок, і сюжетну композицію. Зараз самчиківський розпис активно розвивається за підтримки Міністерства культури України та Українського культурного фонду – проводяться численні майстер-класи і виставки у великих містах по всій країні.

У с. Самчики реалізується проект – арт-село, що має привернути увагу туристів.  Цього року він був занесений до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини України.

Адреса: пр. Гагаріна 13 кв. 18

Контакти: 92 - 28 - 68

Мнения пользователей

Добавить свое мнение

Содержимое этого поля является приватным и не будет отображаться публично.
4 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
 

Если вы организатор события, добавьте афишу и мы опубликуем ее на сайте. Будем рады видеть наш логотип на афише.

 
В расписании событий возможны изменения. Пожалуйста, уточняйте информацию по телефонам заведений.