Как в море корабли: "развод" Салаха и "Ливерпуля"

30.03.2021

Слухи о конфликте Салаха и наставника "красных" Юргена Клоппа оказались правдивыми. После громкого скандала в команде должен остаться только один их них. Салах мечтает о "Реале"

 

Изменения в сезоне 2020/2021

Каждая футбольная команда-победитель имеет свой жизненный цикл. В современных условиях он составляет три, максимум четыре сезона. Затем наступает психологическая усталость людей, между звездами и тренерами начинаются скандалы. Все делят славу и титулы.

Перед сезоном ставки на завоевание "красными" титула принимали по высоким котировкам. Аналитики букмекерской компании "Париматч" низко оценивали шансы мерсисайдцев завоевать титул. Кроме крутой аналитической службы у бк есть другие преимущества, о которых каждый беттор может узнать из независимого обзора экспертов веб-портала http://ratingbet.com/bookmaker/parimatch-obzor-bukmyekyerskoy-kontory-parimatch.html.

Заряженные на победу топ-игроки стараются не обращать внимания на внутренние взаимоотношения, но когда цель достигнута - начинается вакханалия. Подобную историю могут наблюдать болельщики "Ливерпуля". Клуб выиграл практически все титулы, игроки получили признание и призовые.

В сезоне 2020/2021 магия результата закончилась и всплыли на поверхность старые противоречия. Особенно неуютно чувствует себя Мо Салах. Недавно стало известно, что в летнее трансферное окно египтянин со 100 процентной вероятностью покинет "Ливерпуль", чтобы присоединиться к "королевскому клубу". Фараон должен иметь соответствующее окружение, решил Мо.  

Причины конфликтов

Главный скандал фараона произошел с Юргеном Клоппом еще в ноябре 2020 года. Поводом для ссоры стала капитанская повязка, которую Юрген отдал молодому воспитаннику клуба, а не Салаху. Как говорят осведомленные источники, в раздевалке клуба египетский форвард вспылил, прилюдно обругав немецкого специалиста.

Затем стороны помирились, но затаили обиду. Второй конфликт, уже более тяжелый, случился после проигранного поединка с "Челси". У "красных" не шла игра, и наставник принял решение заменить Салаха. Египтянин поле покинул, но бурно негодовал, не стесняясь в выражениях. Выяснение отношений продолжилось в раздевалке.

Пока стороны не открывают карты, но агенты Салаха активизировали переговоры с тремя топ-командами Европы:

- "Реал";

- "Париж";

- "Барселона".

Вектор намерений египетской звезды понятен - красивый европейский город, столица. Поговаривают, что за всеми скандалами стоит супруга Мо, которой надоел провинциальный Ливерпуль.

 

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Мнения пользователей

Опубликовано Veronica в 14.02.2022 - 2:06.

zithromax without prescription zithromax without prescription

Опубликовано Lenore в 12.03.2022 - 13:40.

This article will help the internet viewers for building
up new webpage or even a weblog from start to end.

Опубликовано Mona в 20.03.2022 - 15:23.

that was perfect
sex video

Опубликовано Adelaida в 25.05.2022 - 8:49.

Awesome! Its genuinely awesome article, I have got much clear idea regarding from this post.

Опубликовано Christine в 25.05.2022 - 15:00.

Great blog here! Also your web site loads up fast!
What web host are you using? Can I get your affiliate
link to your host? I wish my website loaded up as fast as yours lol

Опубликовано Gilda в 25.05.2022 - 17:54.

Howdy, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just curious if you get a lot of spam feedback?
If so how do you reduce it, any plugin or anything you can suggest?
I get so much lately it's driving me insane so any help is very much appreciated.

Опубликовано Gilda в 25.05.2022 - 17:54.

Howdy, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just curious if you get a lot of spam feedback?
If so how do you reduce it, any plugin or anything you can suggest?
I get so much lately it's driving me insane so any help is very much appreciated.

Опубликовано Tyson в 26.05.2022 - 2:27.

I like the helpful information you provide in your articles.

I'll bookmark your blog and check again here regularly.
I am quite sure I'll learn many new stuff right here!
Good luck for the next!

Опубликовано Van в 26.05.2022 - 7:45.

I am sure this paragraph has touched all the internet people, its really really fastidious paragraph on building up new webpage.

Опубликовано Cathy в 27.05.2022 - 18:01.

Hi there very cool site!! Man .. Excellent .. Amazing ..
I will bookmark your blog and take the feeds additionally?
I'm happy to seek out so many useful info right here in the post,
we'd like develop more strategies on this regard, thanks
for sharing. . . . . .

Опубликовано Shanna в 27.05.2022 - 22:28.

You should be a part of a contest for one of the most useful websites online.
I am going to highly recommend this blog!

Опубликовано Shanna в 27.05.2022 - 22:28.

You should be a part of a contest for one of the most useful websites online.
I am going to highly recommend this blog!

Опубликовано Jens в 27.05.2022 - 23:09.

Great blog right here! Additionally your site rather a lot up fast!
What web host are you using? Can I get your associate link in your host?
I desire my site loaded up as quickly as yours lol

Опубликовано Thurman в 28.05.2022 - 5:35.

always i used to read smaller articles that also clear their
motive, and that is also happening with this article which I am reading now.

Опубликовано Jeanne в 28.05.2022 - 16:55.

Does your blog have a contact page? I'm having problems locating it but, I'd like to
send you an email. I've got some suggestions for your blog you might be interested in hearing.
Either way, great site and I look forward to seeing it grow over time.

Опубликовано Fredericka в 28.05.2022 - 17:01.

Hmm it looks like your website ate my first comment (it was super long) so I guess
I'll just sum it up what I had written and say, I'm thoroughly enjoying your blog.
I as well am an aspiring blog writer but I'm still new to
everything. Do you have any recommendations
for first-time blog writers? I'd genuinely appreciate it.

Опубликовано Consuelo в 28.05.2022 - 17:04.

I have read so many articles about the blogger lovers except this article is really
a good article, keep it up.

Опубликовано Mallory в 28.05.2022 - 22:06.

I was wondering if you ever thought of changing the page layout of your site?
Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with
it better. Youve got an awful lot of text for only
having 1 or two images. Maybe you could space it out better?

Опубликовано Kirsten в 24.03.2022 - 12:53.

I blog frequently and I really appreciate your information. This article has truly peaked my interest.
I am going to bookmark your website and keep checking
for new information about once per week. I subscribed to your
RSS feed too.

Опубликовано Maynard в 13.05.2022 - 14:33.

Very good post. I certainly appreciate this website. Continue the good work!

Опубликовано Fiona в 14.05.2022 - 21:23.

I am really thankful to the owner of this website who has shared this fantastic post at at
this time.

Опубликовано Tammie в 15.05.2022 - 2:50.

I'm truly enjoying the design and layout of your site.
It's a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit
more often. Did you hire out a developer to create your theme?

Exceptional work!

Опубликовано Noreen в 16.05.2022 - 6:26.

It's actually a cool and useful piece of information. I am satisfied that you shared this
helpful info with us. Please keep us up to date like this.
Thank you for sharing.

Опубликовано Susana в 16.05.2022 - 19:53.

Wonderful work! That is the type of information that should
be shared around the internet. Disgrace on the search
engines for no longer positioning this put up
upper! Come on over and discuss with my website . Thank you =)

Опубликовано Timothy в 17.05.2022 - 9:41.

Can you tell us more about this? I'd care to find out more details.

Опубликовано Gennie в 19.05.2022 - 19:23.

Inspiring story there. What occurred after? Good luck!

Опубликовано Ngan в 19.05.2022 - 19:53.

I like what you guys tend to be up too. This sort of clever work
and exposure! Keep up the very good works guys I've you guys to
blogroll.

Опубликовано Kimberly в 19.05.2022 - 21:14.

What's up to all, the contents present at this website are actually amazing for people knowledge,
well, keep up the good work fellows.

Опубликовано Jamika в 20.05.2022 - 16:41.

I know this if off topic but I'm looking into starting my own blog and was curious what all is needed to get
set up? I'm assuming having a blog like yours would cost a
pretty penny? I'm not very web savvy so I'm not 100%
positive. Any suggestions or advice would be greatly appreciated.
Cheers

Опубликовано Magaret в 21.05.2022 - 6:15.

Hmm it appears like your blog ate my first comment (it was super long) so I guess I'll just
sum it up what I submitted and say, I'm thoroughly enjoying your blog.

I too am an aspiring blog blogger but I'm still new to
the whole thing. Do you have any helpful hints for newbie blog writers?

I'd definitely appreciate it.

Добавить свое мнение

Содержимое этого поля является приватным и не будет отображаться публично.
2 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.

 

 

Сообщить об ошибке

Если вы считаете, что выделенный текст содержит ошибку - сообщите об этом нам

Добавьте свое замечание, которое касается ошибки.
Закрыть