Лікар «швидкої»: 4,5 години у Кривому Розі не могли прилаштувати пацієнта з пневмонією. Не було вільних місць

30.10.2020

Лікар Швидкої домоги Сергій Супрун вкотре закликає дотримуватися карантинних обмежень. Бо ще, можливо, не так страшно захворіти, як страшніше те, що при гострій необхідності просто не буде вільних місць у лікарнях.

(орфографія та пунктуація автора збережені)

«Цей пост для тих хто кричить, що вірус вигаданий і його не існує. Хто вважає, що це змова з метою зробити вас біднішими(а ви не питали себе вас можна зробити ще бідніше?), хто думає, що це всесвітня змова, або що це роблять медики, щоб отримати доплати(ви правда думаєте, що нам доплачують?) і таке інше.

Ви безперечно дуже розумні люди, Ви як завжди праві, але не в цьому. COVID19 існує! І він небезпечний. В першу чергу для вас самих. І навіть не тим, що він важко лікується, що це нова мало вивчена хвороба, що вона дає ускладнення і великий відсоток смертності. Ні! Він небезпечний тим, що ви просто не зможете вчасно отримати допомогу, тому що допомогати буде просто нікому.

Але щоб не бути голослівним приведу приклад.

15.00 виклик на пневмонію. Стан пацієнта середньої важкості. Госпіталізація в стаціонар для подальшого лікування.

15.30 після надання необхідної допомоги починаємо госпіталізацію. Їдемо в Кривий Ріг (хворих на пневмонію лікарня нашого міста не приймає, згідно наказу про госпітальні округи і т.п.)

По дорозі зв'язок з диспетчером.

7 міська лікарня - місць немає.

1 міська лікарня - місць немає.

Везіть в 3 міську лікарню.

17.00 після черги з автівок швидкої виходить лікар приймального відділення і каже: "Місць більше немає - не приймаємо. Везіть туди де є місця"

17.10 зв'язок з черговим лікарем. Купа машин зривається з місця і "щемляться" один поперед одного щоб встигнути туди де є місця.

18.00 11 міська лікарня. Приймальне відділення, знов купа "швидких". Втомлений лікар приймального відділення який не вилазив з захисного костюму з самого ранку, не те що не обідавши, а не ходивши навіть до туалету ледь чутно голосом повідомляє:" Залишилось лише 11 місць"

В черзі нервові смішки, жарти про те, що хворих будемо вигружати прямо на порозі, нервове очікування.

19.30 нарешті(через 4години 30 хв) пацієнт потрапляє до приймального(це ще не відділення). До цього часу він знаходиться в машині. І добре, що стан середньої важкості, а не важкий. В машині на весь цей час є 1500літрів кисню, обмежений запас ліків, 2 медики які весь цей час будуть робити все аби ви вижили, але ж вони не боги і їх можливості обмежені.

22.00 машина повертається в Жовті Води.

Час ОДНОГО виклику склав близько 7 годин!!! І зараз ще не спалах епідемії в місті!!!

Але навіть не це страшно. Страшно те що інші бригади в цей час отримують більше навантаження.Швидкість обслуговуваня падає, затримки на виклик до хворих збільшуються.

Медики працюють на виснаження.

Далі буде лише гірше і все через те, що в когось замість здорового глузду в голові масони, змови, витівки всесвітнього тіньового уряду.

Будьте обережні, бережіть себе і своїх близьких. Не піддавайтеся паніці. Виконуйте елементарні правила і все буде добре».