Надзвичайна ситуація: На АМКР пояснили, що сталось (відео)

24.12.2021

Сьогодні вночі, о 03:20, з боку східного борту хвостосховища «Центральне» стався витік технічної води об'ємом близько 80 тисяч кубометрів – це 4% загального об'єму чаші об'єкта.

Це підтвердили у прес-службі ПАО «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Чаша хвостосховища не була переповнена. Акумулююча ємність біля підніжжя об'єкта перешкодила подальшому витоку води. Поблизу знаходилося приміщення охоронної служби «АльфаПреміумГруп», всередині якого був охоронець. Представники Служби з НС Кривого Рогу оперативно евакуювали працівника до безпечного місця, його життю нічого не загрожує.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» усуває наслідки інциденту. Небезпеки для людей, навколишнього середовища та прилеглих територій немає.

Для повного розслідування причин події на підприємство сьогодні приїдуть представники двох генеральних проектувальників будівництва цього хвостосховища – інститутів «УкрНДІВодоканалпроект» (м. Київ) та «Южгіпроруда» (м. Харків). Також на місці події працюють Державна служба України з питань праці та Державна екологічна інспекція.Довідка: Хвостосховища – це гідротехнічні споруди, які використовують для зберігання води та відходів, що утворюються внаслідок збагачення гірничої породи. У світі налічують щонайменше 3500 хвостосховищ.

Коли шлам трубами потрапляє до хвостосховищ, тверді речовини осідають на дно, а вода повторно використовується у процесі гідравлічної сепарації.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» зараз активно експлуатує два хвостосховища – «Миролюбівське» та «Об'єднане. Четверта карта». Однак ці гідротехнічні споруди вже практично досягли своєї межі у нарощуванні гребель обвалування. Це призвело до необхідності реконструкції «Центрального» та будівництва нової ємності для складування відходів – хвостосховища «Третя карта». Підприємство введе його в експлуатацію паралельно із завершенням роботи діючих хвостосховищ. Робота нового хвостосховища дасть змогу знизити сукупний вплив шламового господарства підприємства на атмосферне середовище.

Хвостосховище «Центральне» є новим об'єктом гірничого департаменту підприємства, найменшим за площею. Загальний об`єм ємності хвостосховища становить близько 2 млн кубометрів. Підприємство розпочало його будівництво у 2017 році, на цей час дамби наростили до позначки +105 метрів. По всій чаші хвостосховища покладено протифільтраційний екран з нетоксичного матеріалу – бентоніту, який виключає проникнення технічної води до підземних водоносних горизонтів. Тим самим виключено техногенне навантаження на прилеглі території.

Хвостосховище «Центральне» розташоване у балці між відвалом сталеплавильних шлаків та хвостосховищем «Миролюбівське», на відстані 3-5 кілометрів до найближчої житлової зони.

 

новини Кривий Ріг LIFE

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Куда пойти?

Кино
Премьера: 10.02.2022
Rockshow
In 1975 and 1976 Paul McCartney and Wings undertook the epic Wings over the World tour, th...
Кино
Премьера: 17.02.2022
Licorice Pizza (Локрична піца)
American coming-of-age comedy-drama film written and directed by Paul Thomas Anderson, w...
Кино
Премьера: 28.01.2022
Talking Heads: Stop Making Sens
Фільм-концерт рок-гурту The Talking Heads.   Stop Making Sense —фільм-конце...

 

 

Сообщить об ошибке

Если вы считаете, что выделенный текст содержит ошибку - сообщите об этом нам

Добавьте свое замечание, которое касается ошибки.
Закрыть