У Кривому Розі розповіли про трупну отруту

06.06.2022

Трупна отрута серед нас: вигадки, страхи, факти. Про це говорили 2 червня на зльоті екоекспертів, адже ця тема стала топовою обговорення в ЗМІ.

Екологиня Анна Амбросова розповіла, що трупні яди, або більш сучасна їх назва птомаїни - це сукупність певних речовин, що виділяються при розкладанні білків та жирів. Ці ж речовини містяться у деяких грибах і рослинах, певних видах пива, виділяються в результаті розкладу рослинних рештків, а також у кишківнику людей і тварин. В незначних дозах вони навіть потрібні нам в якості біологічно активних компонентів. Отруїтися амінами досить важко, адже для цього в організм має потрапити велика кількість речовини. Наприклад, якщо випити одразу діжку отруєної води. До того ж у людському організмі налагоджені ідеальні механізми знешкодження трупної отрути.

В чому все ж криється справжня загроза розповів Максим Сорока – експерт з екологічної безпеки, науковець. Це не отруєння, а зараження. Разом з процесами розпаду розмножується і патогенна мікрофлора, особливо коли людина мала інфекційні захворювання. Саме мікроорганізми – збудники певних хвороб, серед яких бактерії ботулізму, стафілококу,  можуть передатися до здорової людини через контакти, потрапляння до підземних вод і зрештою до струмків та колодязів. Тож в літній період обов’язково кип’ятіть воду перед вживанням щонайменше 30хв. Оскільки на території України вже давно не фіксувалося епідемій на кшталт середньовічних чуми та холери, їх  спалахи внаслідок останніх жахливих подій все ж малоймовірні.

Також до дискусії доєдналася гідрогеолог Тетяна Ярмохіна, та розповіла про водну міграцію хвороботворних мікроорганізмів, важливість правильно обирати місця для купання та водного відпочинку.

 

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

 

 

Сообщить об ошибке

Если вы считаете, что выделенный текст содержит ошибку - сообщите об этом нам

Добавьте свое замечание, которое касается ошибки.
Закрыть