У Кривому Розі відбувся Перший всеукраїнський форум батьків (фото)

22.10.2018

20 жовтня  в м. Кривому Розі відбувся Перший всеукраїнський форумі батьків, організатором якого виступила громадська організація «Основи свідомості».

Метою Форуму є об’єднання батьків з різних регіонів України, оприлюднення нагальних питань сьогодення, з якими стикаються батьки здобувачів освіти та обмін досвідом щодо їх вирішення.

Участь у Форумі Батьків узяли батьки та активісти з 7 областей України. Спікери заходу порушували питання з актуальних тем, зокрема:

    - Сергій Буров  керівник  Освітнього дому прав людини в Чернігові / Human Rights House in Chernihiv - Права людини в системі освіти.

    - Бондаренко Артем,  перший в Кривому Розі керівник загальноосвітнього закладу обраного на конкурсній основі (2017) - Співпраця адміністрації школи з батьками.

    - Максим Куждін, учень 11 класу, провів рік в Сполучених Штатах Америки за програмою обміну учнів - Роль батьків в освіті очима учнів.

Ділились досвідом вирішення освітніх проблем батьки і активісти з різних міст України:

    - Наталья Слободянюк (Житомир) - фінансування та благодійність у закладах дошкільної та загальної середньої освіти.

    - Ольга Яневич Федишина (Хмельницький) - Платні послуги у закладах загальної середньої освіти.

    - Світлана Зінов’єва (Харків) - Судова практика як система захисту та протидії булінгу.

    - Катерина Кушнерова  (Кропивницький) Поділ класів на підгрупи при вивченні окремих предметів.

    - Оксана Прусенко   (Харків) Охорона закладів освіти бюджетним коштом завдяки ініціативі батьків.  

    - Віталій Фурманюк (Кривий Ріг) Господарче забезпечення закладів освіти.

Для вивчення питання співпраці батьків організатори провели сесію зі стратегічного планування.

Форум, який пройшов у стінах Криворізького економічного інституту, об’єднав батьків та активістів, студентів та волонтерів.  Захід став можливим завдяки підтримці благодійників та партнерів заходу - Європейського Фонду за Демократію, Уряду Канади, Криворізькому Економічному Інституту.

"Головна ідея Форуму Батьків - створити майданчик для обговорення проблемних питань в освіті та пошуку шляхів їх вирішення з точки зору саме батьків. Це перший захід, який організували та частково профінансували батьки (проїзд, проживання спікерів та гостей форуму профінансовано коштом благодійників через платформу Спільнокошт). Станом на 20 жовтня зібрано 11 800  грн.

З виступами спікерів та практичними кейсами (алгоритмами) щодо вирішення проблемних питань можна буде ознайомитися на Фейсбук сторінці ФОРУМУ БАТЬКІВ або на сайті ГО “Основи Свідомості”.

Навесні ми плануємо наступний захід і закликаємо небайдужих батьків приєднуватися до батьківських спільнот та змінювати систему освіти разом. Ми вдячні всім, хто підтримав ФОРУМ БАТЬКІВ та сподіваємось на подальшу співпрацю з друзями та партнерами .” - повідомив Голова ГО “Основи Свідомості” Фурманюк Віталій.