У Криворізькому районі ховають на цвинтарі з підтопленням та в «горілій землі» (фото)

12.01.2018

Представники Громадської спілки «Екологічна рада Криворіжжя» відвідали кладовище «Травневе», що знаходиться неподалік від населених пунктів Незалежне та Львів Криворізького району, на південь від колишнього військового аеродрому. Там, за свідченнями жителів навколишніх сіл, збираються робити поховання в насипний пісок.

Про це повыдомляють у прес-службі Спілки.

"Дійсно — територія цього кладовища не зовсім звичайна. У зв’язку з тим, що в цьому районі перший від поверхні водоносний горизонт, знаходиться на глибині 1,52,0 м, ця територія за гідрогеологічними умовами відноситься до таких, що підтоплюються. Тому для організації поховань (п.3.4, ДСанПін 2.2.2.02899), додатково насипався ґрунт потужністю до 2-х метрів і в ньому викопувалися трунні ями. Державними санітарними правилами заборонено використовувати для поховань земельні ділянки, якщо рівень ґрунтових вод 2 та менше метрів від поверхні землі.

На той час, коли представники ГС побували на кладовищі, основним матеріалом який насипався на північній його території, був піщаний ґрунт. Він вивозиться сюди великогабаритними автосамоскидами" - йдеться у повіжомленні.

"Із літератури відомо, що у «горілій землі» присутні хімічні елементи першого, другого та третього класу небезпеки: цинк, кадмій, свинець, мідь, кобальт, хром, марганець та інші. Більшість із них мають хімічно рухливі форми і потрапляють до ґрунтів та водоносних горизонтів.

У зв’язку з цим у екологів виникає декілька питань:
1. На підставі яких документів відходи виробництва вивозяться на землі, які відносяться до земель кладовища?
2. Який клас небезпеки цих відходів?
3. Яким чином керівництво кладовища збирається захищати навколишнє середовище від впливу вітрового розсіювання піскової маси на прилеглі землі сільськогосподарського призначення?
4. Чи є дозвіл Санітарно-епідеміологічної служби України на поховання в піскову масу, яка має дуже високі фільтраційні властивості та створюють високу імовірність потрапляння фільтраційних вод кладовища у підземні води?" - запитують активісти.

Громадська спілка «Екологічна спілка Криворіжжя» готує запит до керівництва комунального підприємства «Ритуал Сервіс Плюс», яке є організатором поховань та облаштувань криворізьких кладовищ.

 

новини Кривий Ріг LIFE

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Мнения пользователей

Добавить свое мнение

Содержимое этого поля является приватным и не будет отображаться публично.
6 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.

Куда пойти?

Кино
Премьера: 18.10.2018
Донбас
Сценарий фильма основан на документальных материалах и рассказывает о событиях, которые пр...
Кино
Премьера: 18.10.2018
Опасная игра Слоун
Элизабет Слоун — самый востребованный и рисковый лоббист и самая...
Кино
Премьера: 18.10.2018
Первый человек
Судьба любит смельчаков, а Нил Армстронг однозначно принадлежит к их числу. Весь...
 
 
Loading...

Сообщить об ошибке

Если вы считаете, что выделенный текст содержит ошибку - сообщите об этом нам

Добавьте свое замечание, которое касается ошибки.
Закрыть